Zelená zrnka

Vítejte na stránce věnované všem lidem z farností, sborů, církevních škol a dalších zařízení, kterým není lhostejný stav životního prostředí. Stránce věnované všem, kteří vnímají naši Zemi jako Boží dar, hřivnu, která nám byla svěřena do péče.
Do níže uvedené mapy můžete přidat i Vy místo, kde klíčí zelené zrnko šetrného vztahu k Božímu stvoření. Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, který vám během pár kliknutí ukáže, jak dlouhá je před vámi cesta k tomu, aby se Vaše farnost, sbor, škola či jiné zařízení stalo opravdu šetrným k životnímu prostředí.
Poté, co dotazník vyplníte a přidáte se do sítě, vaše údaje prostudujeme a ozveme se vám na váš email s návrhem dalších prospěšných kroků v odpovědném zprávcovství vašeho sboru, farnosti či jiného církevního zařízení. Největší výhodou registrace je, že se všichni postupně budeme dozvídat o tom, kdo se v našem okolí k odpovědnosti za Boží stvoření hlásí, jak to dělá a jak daleko došel.
Pokud byste chtěli odhalit všechny možné interakce mezi životním prostředí a církví, doporučujeme naši publikaci "Péče o životní prostředí v církvích", která je volně ke stažení. Tato příručka vám také může posloužit jako podklad, pokud se ve sboru rozhodnete vzít věc opravdu vážně a stát se certifikovaným "Sborem (či farností) šetrným k životnímu prostředí".
Pokud už jste své zelené zrnko přidali, můžete ho aktualizovat.