Certifikace

Česká křesťanská environmentalní síť pomáhá farnostem, sborům a jiným církevním zařízením snižovat zátěž životního prostředí.

Za tímto účelem byly zřízeny dva nástroje. První - aplikace Zelená zrnka - je určena sborům, farnostem či církevním zařízením, kterým není lhostejný vztah jejich společenství k Božímu stvoření. Umožní jim během pár minut vyjádřit svoji snahu a záměr brát péči o svěřené dary vážně a získat přehled, jak je jejich sbor či farnost šetrná k životnímu prostředí a zároveň získat srovnání, jak moc se zelenají ostatní klíčící zelená zrnka.

I druhý nástroj je určen sborům, farnostem či církevním zařízením,   jedná se o administrativně nenáročnou, ale účinnou

Certifikaci sborů, farností a církevních zařízení šetrných k životnímu prostředí

Získání tohoto certifikátu zaručuje, že péče o životní prostředí je v daném sboru či farnosti na vysoké úrovni. Smyslem této certifikace je vedle vlastního snížení ekologické stopy podporovat zájem křesťanů o ochranu Božího stvoření.

Veškerá opatření a body certifikace jsou rozebrány v příručce "Péče o životní prostředí v církvích - ­praktická příručka", která je dostupná on-line.

V případě, že se chcete vaši farnost či sbor certifikovat, postupujte dle stránky jak začít s certifikací.

Certifikované farnosti, sbory a církevní zařízení získají přístup k benefitům pro certifikované. Pro první certifikované sbory a farnosti je navíc připraveno několik hodnotných darů, jako je třeba  budka pro sýkoru uhelníčka, plakát Desatero domácí ekologie a další!

Pokud máte jakékoliv otázky, pište prosím na adresu certifikace@ckes.cz
 

Více informací o certifikaci získáte na následujících stránkách:

Zveřejněno  25.04.2020